ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6983256
*
nr 698 3256
Spegel
Mahogny, omkring 1900, höjd: 150
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2011
kl 17:46:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 11:00:57
1
100 kr
22/5 14:43:08
2
200 kr
22/5 14:44:48
2
250 kr
23/5 17:12:28
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 698 3256
Spegel
Mahogny, omkring 1900, höjd: 150
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/5 11:00:57 | 1 | 100 kr |
| 22/5 14:43:08 | 2 | 200 kr |
| 22/5 14:44:48 | 2 | 250 kr |
| 23/5 17:12:28 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



